Istnieje wiele sposobów na naprawę klawiatury laptopa. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wyczyścić smugę, czy wymienić zepsuty klucz, ten artykuł może ci pomóc. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych problemów z klawiaturą laptopa. Jeśli nie możesz naprawić klawiatury laptopa, rozważ przyjrzenie się baterii laptopa. Te rozwiązania mogą być również przydatne, jeśli klawiatura laptopa nie reaguje prawidłowo. Sprawdź również, jak wymienić poszczególne klawisze w laptopie.

Rozwiązywanie problemów z klawiaturą laptopa
Jeśli nie możesz wpisywać słów na klawiaturze laptopa, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć menedżera urządzeń. W tym oknie zobaczysz wszystkie swoje ukryte urządzenia, w tym klawiatury i myszy. Musisz odinstalować sterowniki klawiatury. Spowoduje to również odinstalowanie wszelkich innych urządzeń, które mogą zakłócać działanie klawiatury, takich jak mysz lub kontrolery. Ponowna instalacja urządzeń spowoduje zresetowanie klawiatury, ale upewnij się, że są one prawidłowo podłączone.

Naprawa baterii laptopa
Aby naprawić baterię laptopa, wykonaj następujące kroki: Najpierw odkręć starą baterię. Wyjmij go z laptopa za pomocą śrubokręta krzyżakowego, a następnie umieść nową baterię w tylnym panelu komputera. Upewnij się, że bateria nie zawiera plastiku i ma prawidłowy rozmiar. Następnie wyrównaj baterię z innymi częściami komputera, takimi jak gumowe nóżki. Naciśnij jednocześnie wszystkie niezbędne przyciski i wymień baterię.

Wymiana poszczególnych klawiszy na klawiaturze laptopa
Wymień klawisze na klawiaturze laptopa, podważając nasadki klawiszy. Jeśli masz dłuższe klucze, postaraj się podważyć je jak najbliżej środka. Jeśli nie wyjdą w pełni, możesz je po prostu podważyć palcami. Uważaj, aby nie uszkodzić złączy. Następnie możesz użyć pęsety, aby wyjąć karetkę na klucze. Ta metoda zastąpi zepsuty klucz.

Czyszczenie klawiatury laptopa
Klawiaturę laptopa można wyczyścić, aby nie zatkała się kurzem, brudem lub innymi zanieczyszczeniami. Aby wyczyścić klawiaturę, musisz najpierw wyłączyć laptopa, co chroni go przed wstrząsami i zapobiega wysyłaniu zniekształconych wiadomości e-mail. Do czyszczenia powierzchni klawiatury można również użyć bawełnianego wacika lub niestrzępiącej się szmatki. Przed wytarciem klawiatury można spryskać szmatkę roztworem alkoholu izopropylowego lub detergentu do naczyń.

Usuwanie kurzu i zanieczyszczeń z klawiatury laptopa
Aby wyczyścić klawiaturę laptopa, możesz użyć sprężonego powietrza, aby wydmuchać zanieczyszczenia. Ta metoda skutecznie usuwa zanieczyszczenia z klawiatury, ale może uszkodzić elektronikę. Używanie miękkiej szmatki lub ściereczki technicznej do klawiszy może pomóc w usunięciu zanieczyszczeń. W zależności od rodzaju klawiatury możesz również użyć dedykowanej szczoteczki do czyszczenia laptopów. Pamiętaj, aby używać szmatki bez wybielacza lub wody, ponieważ może to uszkodzić elementy.

Przywracanie klawiatury laptopa
Być może zauważyłeś, że klawiatura twojego laptopa nie działa tak dobrze, jak kiedyś. Możliwe, że klawiatura została uszkodzona przez płyn rozlany na maszynę. W takim przypadku należy wymienić zespół klawiatury. Za problemy z klawiaturą może też odpowiadać bateria laptopa. Aby upewnić się, że bateria nie stanowi problemu, odłącz laptopa i podłącz go do gniazdka zasilanego prądem zmiennym. Następnie wymień baterię na oficjalną baterię laptopa. Ze względów bezpieczeństwa nie należy używać baterii innych firm.

Sprawdź tutaj: https://www.laptopkey.eu