Odkurzacze przeszły długą drogę przez lata. Podczas gdy wcześniejsze modele wyglądały mechanicznie i nieatrakcyjnie, nowe modele podkreślały technologię i styl. Niektóre z tych środków czyszczących wyglądały nawet jak elegancki sprzęt do podróży kosmicznych. W tym artykule przeanalizujemy główne różnice między odkurzaczami. Oto niektóre z najlepszych modeli do wyboru. Ważąc poniżej jednego funta, są idealnym wyborem do małego mieszkania lub domu.

Odmiany odkurzaczy przenośnych
Odkurzacze ręczne to mniejsze wersje standardowych odkurzaczy domowych. Są wygodne do szybkiego sprzątania. Niezależnie od tego, czy sprzątasz małe mieszkanie, futrzaną kanapę czy stół rzemieślniczy, odkurzacz ręczny jest idealny do usuwania szybkiego bałaganu. Jednak odkurzacz ręczny nie może zastąpić mocy pełnowymiarowego odkurzacza przewodowego. Niemniej jednak te odkurzacze mogą być bardzo pomocne w przypadku małych przestrzeni. https://ibrok.pl/odkurzacz-pionowy-ranking-2022-opinie-testy/

projekt
Projekt odkurzaczy ma wiele wpływów, od gier komputerowych i science fiction po kulturę konsumencką. Ramy etyczne, które leżą u podstaw projektowania odkurzaczy, nadal wpływają na to, jak ludzie używają i dbają o swoje maszyny, jak długo powinny one służyć oraz na projektowanie materiałów użytych do ich budowy. Podczas gdy wiele aspektów projektowania odkurzaczy pozostało niezmienionych, kilka ważnych elementów pozostało niezmienionych na przestrzeni lat. Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych czynników wpływających na konstrukcję odkurzacza.

filtry
Odkurzacze mają wiele filtrów. Filtr wstępny zbiera brud i kurz, przez które przechodzi odkurzacz i oczyszcza powietrze zanim opuści ono maszynę. Filtry dodatkowe oczyszczają powietrze, zanim dotrze ono do elementów maszyny, takich jak silnik i środowisko. Mocniejsze filtry wtórne usuwają alergeny, drobnoustroje i sierść zwierząt domowych. Jeśli nie masz pewności, jakiego typu filtr potrzebuje Twój odkurzacz, sprawdź witrynę internetową producenta lub skontaktuj się z lokalnym centrum serwisowym.

moc
Do czyszczenia podłóg można użyć odkurzacza przewodowego, ale odkurzacz przewodowy może być kłopotliwy. Jedną z najlepszych cech odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że mogą one zwinąć do 25 stóp przewodu za naciśnięciem jednego przycisku. Ten odkurzacz jest doskonały do ​​czyszczenia dywanów i twardych podłóg i jest wyposażony w 12-calową główkę szczotki do czyszczenia, która działa dobrze na wszystkich rodzajach podłóg. Jest lekki, ale wystarczająco wydajny, aby wykonać pracę zgodnie z napiętym harmonogramem.

ssanie
Aby odkurzacz działał, musi mieć mocny wentylator. Potrzebny jest również silnik, który jest wystarczająco szybki, aby przesunąć worek, ale odkurzanie zajmie więcej czasu, jeśli worek jest pełen zanieczyszczeń. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia w worku spowalniają ruch powietrza. Wymiana worka na nowy pomoże odkurzaczowi lepiej działać. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać odkurzacz i jego torbę w dobrym stanie.

koszt
Zakup odkurzacza jest niezbędnym elementem utrzymania czystości w domu, ale cena może utrudnić podjęcie decyzji, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz taniego odkurzacza, który usunie brud i utrzyma podłogi w czystości, czy bardziej wyrafinowanego i droższego modelu z zaawansowanymi funkcjami, wybór należy wyłącznie do Ciebie. Droższe modele są zwykle mocniejsze, mają silniejsze ssanie i zapewniają lepsze wsparcie podczas procesu czyszczenia i konserwacji.